Firma roku a živnostník roku

Na západě Čech mezi firmami vítězí softwarový vývojář, mezi živnostníky zemědělec a provozovatel pivovaru Podnikatelské soutěže IBM Firma roku a MONETA Živnostník roku mají v Plzeňském kraji své vítěze! Jsou jimi společnost RT soft vyvíjející softwarová řešení, nejlepším živnostníkem Radovan Sochor věnující se kromě zemědělství také gastro a ubytovacím službám.

Více info

NEJ inovátor 5G za rok 2020

Zveme Vás na online konferenci k akci NEJ inovátor 5G za rok 2020, která se uskuteční 1. 10. 2021 od 10:00 do cca 14:00 a odkaz bude v den konference k dispozici na webových stránkách www.nejinovator5G.cz Věříme, že Vaše společnost by mohla čerpat „best practice“ od firem zapojených do této soutěže za město Plzeň. Taktéž by mohlo pomoci k dalšímu síťovaní inovativních firem v ČR.

Více info

Stavba roku Plzeňského kraje 2020 zná své vítěze

Plzeň, 9. září 2021 – Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 získala Mariánská Týnice – dostavba východního ambitu z kategorie Novostavby budov, Kulturní centrum – Pivovar Domažlice z kategorie Rekonstrukce budov a Atriový dům ve svahu, Plzeň z kategorie Stavby pro bydlení. Nejvyšší počet hlasů v internetovém hlasování získala stavba Prodloužení tramvajové trati na Borská Pole v Plzni a odnesla si tak Cenu veřejnosti.

Více info

BBA meets startup – cenné kontakty do budoucnosti – 30.09.2021

Propojení firem, učení se od nejlepších a výměna zkušeností a tím posílení ekonomiky v regionu tří zemí – to je společný cíl Best Business Association a Evropského regionu Dunaj-Vltava. 30. září od 18:00 hodin Vám budou představeny nejzajímavější a nejinovativnější startupy z našeho regionu. Pro vzájemný prospěch. Neboť náš společný region žije z inovativních myšlenek a bez podpory a přístupu k trhu nebudou fungovat ani ty nejlepší.

Více info

Očkování ve firmách

Pomoc s očkováním zaměstnanců nabídl firmám Plzeňský kraj společně s Krajskou hospodářskou komorou v Plzeňském kraji. Zaměstnanci, kteří projeví o očkování zájem, budou moci využít mobilní tým, který očkuje přímo v prostorách firem. Zaměstnanci tak nebudou muset za očkováním dojíždět do očkovacích center.

Více info

Setkání firem a podnikatelů

Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji uspořádala 29. 6. 2021 na půdě Plzeňského prazdroje setkání firem a podnikatelů za přítomnosti reprezentantů významných podniků a živnostníků z celého Plzeňského regionu.

Více info

Plzeňské podnikatelské vouchery – výzva č. 2021

V rámci programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací je vyhlášena výzva č. 2021 v Plzeňské aglomeraci „Plzeňské podnikatelské vouchery“. Program je jedním z nástrojů, kterými statutární město Plzeň přispívá k rozvoji podnikatelského prostředí a konkurenceschopnosti firem. Výzva č. 2021 navazuje na již úspěšně realizované programy, které proběhly v předcházejících letech.

Více info

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje

Blíží termín uzávěrky, a to 21. 5. 2021 pro přihlášení do letošní soutěže Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2020. Soutěž je tradičně určena všem stavbám zkolaudovaným či uvedeným do provozu v roce 2020 na území Plzeňského kraje.

Více info

Stavba roku Plzeňského kraje

V úterý 23. 03. 2021 proběhla on-line tisková konference, kde byl vyhlášen již 18. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje.

Více info

Byl vyhlášen 26. ročník soutěže Exportér roku 2020

EXPORT – jsou připravovány nové webináře, individuální konzultace a v neposlední řadě informace k přihlášení do soutěže Exportér roku 2020

Více info

Předvolební diskuzní stůl s lídry nejsilnějších politických stran

Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji uspořádala předvolební diskuzní stůl s lídry nejsilnějších politických stran, které se utkají v krajských volbách 2. a 3. října. Debatovalo se o prioritách jednotlivých politických uskupení na téma podpory zaměstnanosti, dopravy či covid situaci. Na debatu přišli Ilona Mauritzová (ODS), Ivo Grüner (ČSSD), pozvaní byli i lídři za ANO, STAN a Piráti, kteří se na poslední chvíli omluvili.

Více info

Tradiční den zahradní architektury společnosti Profi Schierer s.r.o.

Ve čtvrtek 3.9.2020 proběhl v plzeňské firmě Profi Schierer s.r.o. Tradiční den zahradní architektury, kde nejvýznamnější výrobci betonových prvků pro venkovní a zahradní architekturu prezentovali své výrobky a poskytovali odborné poradenství. Dále zde byla výstava ručního a elektrického nářadí, stavební chemie, kotevní techniky a mnoho dalších inspirativních produktů a technik.

Více info

1. Bavorsko-český BusinessTalk

Témata: přeshraniční působení v každodenní praxi, ochrana osobních údajů

Více info

PLZEŇ NAVŠTÍVIL RUSKÝ OBCHODNÍ RADA

V úterý 21. července 2020 se předseda představenstva KHK v PK Petr Chvojka a ředitelka KHK v PK setkali s obchodním radou Velvyslanectví Ruské federace v České republice Sergejem Bezrukovem.

Více info

Setkání podnikatelů a členů KHK v PK

Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji uspořádala dne 9. 6. 2020 Setkání podnikatelů a členů za účasti prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého. Na půdě Vědeckotechnického parku se sešli zástupci významných podniků Plzeňského kraje

Více info

Challenge Fund OSN

Byla spuštěna první letošní výzva programu Challenge Fund OSN, která je otevřena do 30.6.2020.
Hlásit se mohou nejen české firmy, ale i nevládní organizace, univerzity a další instituce, které mohou nabídnout české know-how a inovativní řešení, které by přispěly k naplnění rozvojových cílů Agendy 2030 v šesti prioritních zemích: Bosně a Hercegovině, Etiopii, Gruzii, Kambodži, Moldavsku a Zambii. Témata pro jednotlivé země lze nalézt v příloze „Terms of reference“. Program nabízí spolufinancování projektů až do výše 40 000 USD.
Zájemci mohou podat své přihlášky ZDE přes online systém na webové stránce Partnerství pro Cíle udržitelného rozvoje mezi Českou republikou a Rozvojovým programem OSN do úterý 30. června 2020, 23.59 Istanbulského času (GMT +3).
Pro více informací navštivte webovou stránku https://undp.cz/ nebo můžete zaslat svůj dotaz na  e-mail cups.applications@undp.org.

Více info

EXPORT – Konzultace na červen 2020

I v červnu Ministerstvo zahraničních věci připravilo pro exportéry sérii webinářů a online konzultaci s ekonomickými diplomaty z vybraných zemi (viz příloha „Online konzultace k exportu“). Pro více informaci a přihlášení klikněte na

Více info

EXPORT – Konzultace na červen 2020

I v červnu Ministerstvo zahraničních věci připravilo pro exportéry sérii webinářů a online konzultaci s ekonomickými diplomaty z vybraných zemi (viz příloha „Online konzultace k exportu“). Pro více informaci a přihlášení klikněte na

Více info

Webinář Rusko-exportní příležitosti

Ministerstvo zahraničních věcí ČR pro Vás ve spolupráci se zastupitelským úřadem v Moskvě připravilo historicky první exportní webinář, který proběhne v úterý 31. 3. 2020 od 10 :00 SEČ. Webinář částečně nahradí zrušené semináře a bude se týkat nejenom exportních příležitosti, ale i samozřejmě dotkne se současné situace v zemi. Více informaci naleznete v odkazu https://www.export.cz/akce/ .

Více info

Setkání branže mechatronika, automatizace, umělé hmoty, elektronika především pro malé a střední podniky

2.duben 2020

Setkání branže mechatronika, automatizace, umělé hmoty, elektronika především pro malé a střední podniky

Datum: 2. 4. 2020
Místo: Technologický park Dobřany, Průmyslová 1298
Odkaz: https://www.beratungsbueros.eu/cs/cesko-bavorske-setkani-branze/

Více info

Krajská exportní konference – Španělsko a Itálie

5.březen 2020

Rádi bychom Vás pozvali na Krajskou exportní konferenci dne 5. 3. 2020 od 10:00 do 13:00 h v sídle KHK v PK, Nerudova 25, Plzeň. Konference bude zaměřena na území Italie a Španělska a proběhne za účasti ekonomických diplomatů z Velvyslanectví České republiky v Římě a Madridu.

Více info

Setkání vicepremiéra

20.únor 2020

Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků České republiky uspořádala 20. 2. 2020 setkání vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy Karla Havlíčka s podnikateli.

Více info

Stavba roku Plzeňského kraje

V úterý 18.února proběhla tisková konference, kde byl vyhlášen již 17.ročník veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Vyhlášení se zúčastnili hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, primátor města Plzně Martin Baxa a předseda Krajské hospodářské komory Petr Chvojka.

Více info

Novoroční setkání členů KHK v PK

29.leden 2020

Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji uspořádala pro své členy a významné hosty novoroční setkání, které se uskutečnilo 27. ledna 2020 v Měšťanské besedě. Pozvání přijali primátor města Plzně Martin Baxa, členové Rady města Plzně a Rady Plzeňského kraje a významní zástupci z řad zaměstnavatelů v Plzeňském kraji.

Více info

Efektivní komunikace pro vedoucí pracovníky, majitele daňových kanceláří a OSVČ

29.leden 2020

Umění vedení lidí v sobě zahrnuje jak vedení ostatních tak inspiraci vlastním příkladem. V tomto kurzu se posluchači dozvědí, jak efektivně vést skupinu lidí i sebe sama, jak delegovat úkoly a tím kultivovat přijetí vlastní zodpovědnosti, a také jak vést motivující rozhovory s podřízenými či klienty.

Více info

Česko- bavorský inovační den

22.leden 2020

Den plný diskuzí, přednášek a workshopů o datové vědě, strojovém učení a umělé inteligenci se zkušenými přednášejícími z velkých firem, ale i malých a středních podniků, startupů a oblasti vědy z obou stran hranice. Cílem prvního Bavorsko-českého inovačního dne je představit a vysvětlit tuto technologii a poukázat na excelenci regionálních společností.

Více infoKrajská hospodářská komora v Plzeňském kraji
Nerudova 25
301 00 Plzeň

IČO.: 07739044
DIČ: CZ07739044
Číslo účtu: 94743963/0300
Registrace u Krajského soudu v Plzni Spisová značka: A 29660
Tel.: +420 377 322 826
Email: khkvpk@khkvpk.cz
WWW: www.khkvpk.cz
Datová schránka: wn3sagq
Mapa: Street View