Související soubory Návod na vyplnění Plná moc - vzor certifikáty Vzor certifikátu Šablona 1 Šablona 2 Šablona 3

 

Elektronický objednávkový systém zpracování CERTIFIKÁTŮ O PŮVODU ZBOŽÍ

HK ČR připravila pro klienty elektronický objednávkový systém zpracování certifikátů o původu zboží na bázi webové aplikace, která  slouží k vytváření elektronických objednávek vývozních dokumentů, na jejichž základě  KHK v PK následně vystavovat certifikáty (realizovat tisk certifikátů o původu na příslušné formuláře a provádět jejich ověření).
Webová aplikace pro vytváření objednávek je umístěna na adrese: 
https://www.e-certifikaty.cz/.


Každý klient si musí nejdříve vytvořit svůj uživatelský účet (zaregistrovat se), vytvořit organizaci, za kterou objednávky podává a „zaregistrovat“ ji k příslušné složce, která bude objednávku zpracovávat. Pro Vás Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji.
Můžete si zde vytvořit adresář svých často používaných kontaktů výrobců, vývozců a příjemců a následně si zvolit produkt, tj. příslušný formulář dané služby, který vyplníte a odešlete ke zpracování na KHK v PK.
Návod pro klienty k objednávání vývozních dokumentů - ZDE
Věříme, že se s novým systémem brzy seznámíte, a že Vám pomůže efektivně řešit objednávání certifikátů.
Stále je možnost i klasického „podání“ pomocí podacího lístku.
Jaroslava  Štěpánová,    tel: 377 322 826, stepanova@khkvpk.cz 

 

Návod pro klienty k objednávání vývozních dokumentů Návod ke stažení zde

 

Certifikace

Prokázání země původu zboží je základním předpokladem pro přiznání jakéhokoli celního zvýhodnění. Podle toho z jaké země zboží pochází, případně jakým způsobem byl původ zboží prokázán se určuje nárok na příslušnou celní sazbu. Hospodářská komora potvrzuje certifikát o původu zboží (formulář Evropského společenství). V případě, že zboží, které se vyváží z ČR není českého původu, je možno na základě prohlášení a doložení dané skutečnosti (certifikátem o původu vystaveným v zemi původu, re-exportním certifikátem, JCD s potvrzením celnice o proclení dovezeného zboží nebo faktury s prohlášením o původu) potvrdit i cizí původ zboží. Dále jsou potvrzovány i obchodní faktury, dopravní faktury, inspekční certifikáty, důležité dopisy, obchodní smlouvy a další dokumenty, které jsou potřebné při uskutečňování zahraničního obchodu. Konzulární legalizace dokladů na cizích zastupitelských úřadech v Praze zajišťuje HK ČR v Praze: HK ČR, Florentinum, Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1, tel.: 224096111. Tato služba je pro mimopražské firmy zajišťována i poštovním stykem.

Jak vyplnit formulář Návod ke stažení zde

 

Vždy je nutné s sebou mít

1. je-li předkladatel dokumentů vývozce, předloží ověřený výpis z OR ne starší 3 měsíců nebo ŽL.s platnými údaji (výpisy z OR a ŽL vracíme)
2. není-li předkladatel dokumentů i vývozce, předloží ověřený výpis z OR ne starší 3 měsíců nebo ŽL jak předkladatele, tak i vývozce (výpisy z OR a ŽL vracíme) a plnou moc, že může za firmu uvedenou jako vývozce doklady předkládat
3. je-li vývozcem firma mimo EU, předkládá doklad o přidělení českého VAT čísla (DIČ)
4. plnou moc podepsanou statutárním zástupcem firmy (platí pro podpisy na žádosti o vystavení certifikátu - růžový formulář - v případě, že není podepsaná statutárním zástupcem podle výpisu z OR).

 

Pokud požadujete ověření certifikátů do zemí:

Argentina, Bahrajn, Brazílie, Ecuador, Egypt, Chille, Indie, Indonesie, Jordánsko, Katar, Kolumbie, Kostarika, Mexiko, Omán, Panama, Pákistán, Peru, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Taiwan, Thajsko, Turecko, Uruguay, Venezuela,
vyžadujeme na zadní stranu podacího lístku potvrzení, že dokumenty nejsou určeny k legalizaci konzulátem !!!

Legalizace dokladů na Ministerstvu zahraničních věci a na cizích zastupitelských úřadech v Praze, zajišťuje Hospodářská komora České republiky, Florentinum, Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1, tel. 266 721 370, (376,378,382) email: certifikaty@komora.cz

Pro mimopražské firmy je tato služba zajišťována i formou poštovního styku.

Razítko s sebou.


Postup vyplnění nového formuláře ke stažení vpravo nahoře. Zde rovněž naleznete vzory vyplněných certifikátů (vzor 1-3) a vzor plné moci.

 

Komu jsou určeny

Certifikáty o původu zboží jsou určeny podnikatelským subjektům v České republice, které potřebují optimálně prokázat skutečnosti potřebné pro mezinárodní obchod, získat celní zvýhodnění, preference apod.

 

Co přinášejí

Certifikáty o původu zboží spoří finance a čas při celním řízení.

 

Cena

Ceník ke stažení zde: Certifikace ceník


 

Kontakt

Nerudova 25, Plzeň 301 00
tel. : 377 322 800/826, Fax: 377 320 955
Jaroslava Štěpánová
E-mail: stepanova@khkvpk.cz
Úřední hodiny: Po - ČT - 8.00 - 12.00 | 13.00 - 15:30

 
Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji
Nerudova 25
301 00 Plzeň

IČO.: 07739044
DIČ: CZ07739044
Číslo účtu: 94743963/0300
Registrace u Krajského soudu v Plzni Spisová značka: A 29660
Tel.: +420 377 322 826
Email: khkvpk@khkvpk.cz
WWW: www.khkvpk.cz
Datová schránka: wn3sagq
Mapa: Street View